Sprzęt laboratoryjny do produkcji nanocząstek lipidowych (LNP)

W związku z rozwojem szczepionek opartych na mRNA przeciwko koronawirusowi, nanocząsteczki lipidowe (LNP) okazały się odpowiednią formą jej dostarczania.

LNP otaczają i chronią delikatny składnik aktywny oraz umożliwiają jego transport do komórek docelowych w organizmie człowieka. 
Szczepionki przeciw koronawirusowi to pierwsze zastosowanie nanocząstek mRNA i lipidów na dużą skalę w historii szczepień.

Firma KNAUER, znana przede wszystkim ze swoich systemów do chromatografii cieczowej, dostarcza również urządzenia do produkcji farmaceutycznych nanocząstek lipidowych. Rozwój ten był możliwy dzięki połączeniu wiedzy firmy w zakresie dozowania pod wysokim ciśnieniem i inżynierii systemów laboratoryjnych.

Nowe i obiecujące osiągnięcia w medycynie sprawiają, że farmaceutyki i ich aktywne składniki stają się coraz bardziej złożone i stawiają przed nimi nowe wyzwania.
Na przykład oligonukleotydy są bardzo podatne na degradację w organizmie człowieka.

LNP wykazały, że mogą stanowić stabilną podstawę do podawania składników aktywnych, takich jak RNA, mRNA, siRNA czy API oparte na DNA. Tego typu API i optymalizacja dostaw do komórek docelowych to bardzo żywe pole badań.

Nanocząsteczki lipidowe (LNP) do szczepionek opartych na mRNA

Technologia mieszania strumieniowego firmy KNAUER wykazała się wyjątkową wydajnością w produkcji nanocząstek lipidowych szczepionek na małą i dużą skalę. KNAUER dostarcza małe urządzenia stacjonarne użytkownikom w działach R&D, a także kompletne skidy LNP dla przemysłu farmaceutycznego.

Systemy do produkcji, zwane również skidami IJM (uderzeniowe mieszanie strumieniowe), są projektowane i optymalizowane pod kątem wymagań specyfikacji i dokumentacji klienta.

Instalacje systemu w pomieszczeniach czystych (klasa C) zostały pomyślnie przeprowadzone.
Systemy są wyposażone we wszystkie niezbędne interfejsy do integracji z własnymi systemami PLC (programowalny sterownik logiczny) klienta.

Sprzęt laboratoryjny do produkcji nanocząstek lipidowych (LNP)

Niezależnie od tego, czy Twoje laboratorium ma ugruntowaną pozycję, czy dopiero zaczynasz swoją działalność, możemy  zaoferować gotowe rozwiązania KNAUER, które pomogą zrealizować Twoje plany.

Nasze ponad 25-letnie doświadczenie w dystrybucji tych urządzeń daje pewność współpracy z rzetelną firmą 
i w trakcie późniejszej eksploatacji urządzenia.
Więcej informacji o omawianej aparaturze w broszurze PDF

IJM NanoScaler – System badawczo-rozwojowy nanocząstek lipidowych