Oferujemy szeroką gamę nowoczesnych urządzeń dla przemysłu kosmetycznego.

Sprzedajemy produkty pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów, którzy cieszą się ogromnym zaufaniem wśród Klientów. Dzięki doświadczeniu i bogatemu portfolio produktów, jesteśmy w stanie pomóc najbardziej wymagającym odbiorcom. 

Nasza oferta pozwoli wyposażyć laboratorium kosmetyczne  w niezbędny do pracy sprzęt i akcesoria.

Więcej informacji poniżej i w broszurze PDF.

Analiza składu produktu i kontrola jakości

W naszym portfolio znajdują się urządzenia, które zapewnią szeroki wybór możliwości w zakresie przygotowania próbek.

  • Jednym z nich jest Pipeta Microman® E –  Idealna dla cieczy stwarzających zwykle problemy – próbki lepkie, gęste, lotne lub potencjalnie niebezpieczne (m.in. żele, plazmidy, rozpuszczalniki, krew, …)

Pipeta Microman® E znajduje szerokie zastosowanie w biologii molekularnej, medycynie sądowej, pracami związanymi z PCR, a także w petrochemii, kosmetyce i badaniach żywności.

  • W ramach tej grupy produktów zastosowanie znajdzie także Gilson Pipetman® L  – jest pipetą manualną, dedykowaną do prac wymagających dużej wydajności.
  • Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest linia Azura 862 i nowy system ULDC–  to najnowsze osiągniecie w zakresie analizy HPLC.

Aplikacja do separacji aldehydów DNPH

Aplikacja do oznaczania dodatków w kosmetykach

Aplikacja do oznaczania substancji konserwujących w kosmetykach

Aplikacja do analizy substancji konserwujących

W naszej ofercie znajduje się także szeroka gama akcesoriów do chromatografii – złoża i kartridże renomowanej firmy KNAUER

Sprzęt i materiały do przygotowania próbek

  • Homogenizatory mechaniczne firmy OMNI International 
  • Koncentratory próżniowe CentriVap

CentriVap  Refrigerated jest koncentratorem próżniowym do szybkiego odparowania rozpuszczalników z próbek o różnej objętości oraz dużej ilości prób również próbek wrażliwych termicznie.
Doskonale sprawdza się w laboratoriach prowadzących badania o profilu biologicznym, genetycznym, proteomicznym, chemicznym oraz farmaceutycznym.

  • Liofilizatory chemiczne Labconco

przeznaczone są do usuwania wody i innych rozpuszczalników w warunkach próżni i obniżonej temperatury.

  • Wytrząsarki laboratoryjne firmy Scilogex

W kategorii produktowej dedykowanej przygotowanie próbek proponujemy szerokie spektrum urządzeń, takich jak: wytrząsarki obrotowe, wytrząsarki orbitalne, wytrząsarki liniowe.

  • Suszarki rozpyłowe UNOPEX – sprzęt laboratoryjny do szybkiego i delikatnego suszenia produktów

Suszenie rozpyłowe jest metodą odwadniania surowców przy jednoczesnej atomizacji substancji podawanej do komory suszarniczej.
Proces prowadzi się w ściśle zadanym reżimie temperaturowym. Produktem końcowym jest odwodniony materiał suchy w kilku możliwych postaciach – pylistych proszków, mikrokapsułek, granulek – w zależności od przygotowanej mieszaniny początkowej i warunków prowadzenia procesu.
Surowcami poddawanymi suszeniu rozpyłowemu są dyspersje, emulsje, roztwory, pasty, inne płyny nienewtonowskie, które w odpowiednich warunkach mogą tworzyć pożądany produkt.

W urządzeniach zastosowano  innowacyjne, inteligentne i zaawansowane technologie, które z całą pewnością znajdą uznanie wśród naszych Klientów.

Obecnie w ofercie posiadamy Mini suszarnia rozpyłowa Unopex B 15 – jest to urządzenie do szybkiego i delikatnego suszenia produktów na bazie wody lub rozpuszczalników organicznych.

Sprzęt do produkcji nanocząstek

  • IJM NanoScaler – System badawczo-rozwojowy nanocząstek lipidowych

Nowy, laboratoryjny system IJM NanoScaler firmy KNAUER jest przeznaczony do formułowania nanocząstek lipidów w skali laboratoryjnej – umożliwiając naukowcom badanie przesiewowe pod kątem optymalnych parametrów procesu w celu formułowania nanocząstek lipidów zawierających API.