W naszym asortymencie znajdują się urządzenia, które stanowią kompleksowe wyposażenie profesjonalnego laboratorium.
Więcej informacji o urządzeniach poniżej i w broszurze PDF.

Przemysł farmaceutyczny od lat jest najważniejszym rynkiem dla wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC). Ostatnio pojawia się coraz więcej metod regulatorów europejskiego i amerykańskiego rynku farmaceutycznego, które wykorzystują technikę chromatografii jonowej (IC).

Modułowy system chromatografii jonowej HPIC Thermo Dionex ICS 6000 oraz kompaktowy chromatograf jonowy HPIC Thermo Dionex Integrion są wykorzystywane w procesie produkcji do wielu zadań, w tym zapewnienia jakości / kontroli jakości (QA / QC) oraz walidacji procedur oczyszczania.

Aparaty HPIC ICS 6000 oraz HPIC Integrion wspomagane oprogramowaniem Chromeleon z łatwością spełniają wymagania stawiane analizom chemicznym przez przemysł farmaceutyczny.

Połączenie naszych technologii separacji, nowatorskich metod detekcji oraz kompetencji w zakresie aplikacji zapewnia rozwiązania przydatne do analizy jonów nieorganicznych, leków o małych cząsteczkach i oraz stosunkowo dużych, jak biologiczne aktywne polisacharydy

Pozyskiwanie i oczyszczanie substancji aktywnych

 • Systemy do produkcji ekstraktów na zasadzie ekstrakcji w nadkrytycznym dwutlenku węgla firmy SFE-Process
 • SMB – chromatografia preparatywna na dużą skalę

Aplikacja do oczyszczania xylitolu w sposób ciągły

Analiza składu produktu i kontrola jakości

W naszym portfolio znajdują się urządzenia, które zapewnią szeroki wybór możliwości w zakresie przygotowania próbek.

 • Jednym z nich jest Pipeta Microman® E –  Idealna dla cieczy stwarzających zwykle problemy – próbki lepkie, gęste, lotne lub potencjalnie niebezpieczne (m.in. żele, plazmidy, rozpuszczalniki, krew, …)

Pipeta Microman® E znajduje szerokie zastosowanie w biologii molekularnej, medycynie sądowej, pracami związanymi z PCR, a także w petrochemii, kosmetyce i badaniach żywności.

 • W ramach tej grupy produktów zastosowanie znajdzie także Gilson Pipetman® L  – jest pipetą manualną, dedykowaną do prac wymagających dużej wydajności.
 • Kolumny i akcesoria chromatograficzne Knauer

Aplikacja do oznaczania składników w syropach

Tradycyjna medycyna chińska spotyka się z nowoczesną analityką – HPLC fingerprinting do porównania Radix Paeonia alba i Radix Paeonia rubra

Separacja kwasów hydroksybenzoesowych za pomocą AZURA Compact

Oddzielenie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych

Analiza antybiotyku β-laktamowego (moksalaktam)

Oddzielenie substancji narkotycznych

Oznaczanie katecholamin II

Przygotowanie próbek przed analizą / oznaczeniem

 • Homogenizator kulkowy Omni Bead Ruptor Elite – jest urządzeniem świetnie nadającym się do mielenia próbek biologicznych miękkich i twardych oraz próbek leków. Może homogenizować do 24 próbek jednocześnie.
 • Homogenizatory mechaniczne firmy OMNI International – to urządzenia przeznaczone do pracy z materiałem w zakresie objętości 0,2 – 100ml. Homogenizator Omni TH jest w stanie zhomogenizować większość próbek w czasie mniejszym niż 30 sekund.
 • Omni Macro ES – jest programowalnym, bardzo wszechstronnym homogenizatorem, przeznaczonym do pracy z różnymi typami próbek, w zakresie od 0,25ml do 30l. Macro posiada potężny silnik o mocy 1800W, dzięki czemu doskonale nadaje się do homogenizacji tkanek jak i rozbijania komórek i wytwarzania emulsji.
 • Koncentratory próżniowe CentriVap

CentriVap  Refrigerated jest koncentratorem próżniowym do szybkiego odparowania rozpuszczalników z próbek o różnej objętości oraz dużej ilości prób również próbek wrażliwych termicznie.
Doskonale sprawdza się w laboratoriach prowadzących badania o profilu biologicznym, genetycznym, proteomicznym, chemicznym oraz farmaceutycznym.

 • Liofilizatory chemiczne Labconco

przeznaczone są do usuwania wody i innych rozpuszczalników w warunkach próżni i obniżonej temperatury.

 • Wytrząsarki laboratoryjne firmy Scilogex

W kategorii produktowej dedykowanej przygotowanie próbek proponujemy szerokie spektrum urządzeń, takich jak: wytrząsarki obrotowe, wytrząsarki orbitalne, wytrząsarki liniowe.

W naszej ofercie znajduje się także szeroka gama akcesoriów do chromatografii – złoża i kartridże renomowanej firmy KNAUER.

 • Suszarki rozpyłowe UNOPEX – sprzęt laboratoryjny do szybkiego i delikatnego suszenia produktów

Suszenie rozpyłowe jest metodą odwadniania surowców przy jednoczesnej atomizacji substancji podawanej do komory suszarniczej.
Proces prowadzi się w ściśle zadanym reżimie temperaturowym. Produktem końcowym jest odwodniony materiał suchy w kilku możliwych postaciach – pylistych proszków, mikrokapsułek, granulek – w zależności od przygotowanej mieszaniny początkowej i warunków prowadzenia procesu.
Surowcami poddawanymi suszeniu rozpyłowemu są dyspersje, emulsje, roztwory, pasty, inne płyny nienewtonowskie, które w odpowiednich warunkach mogą tworzyć pożądany produkt.

W urządzeniach zastosowano  innowacyjne, inteligentne i zaawansowane technologie, które z całą pewnością znajdą uznanie wśród naszych Klientów.

Sprzęt do produkcji nanocząstek

 • IJM NanoScaler – System badawczo-rozwojowy nanocząstek lipidowych

Nowy, laboratoryjny system IJM NanoScaler firmy KNAUER jest przeznaczony do formułowania nanocząstek lipidów w skali laboratoryjnej – umożliwiając naukowcom badanie przesiewowe pod kątem optymalnych parametrów procesu w celu formułowania nanocząstek lipidów zawierających API.

Sprzęt do przechowywania próbek

 • Zamrażarki niskotemperaturowe

Wysokiej klasy zamrażarki niskotemperaturowe włoskiej firmy KW Apparecchi Scientifici z doskonałą izolacją termiczną. Dzięki wytężonej pracy działu badań i rozwoju oraz doświadczeniu firmy zdobytemu w ciągu 68 lat działalności, dostępna jest kompletna linia zamrażarek ULT o maksymalnej wydajności i niezawodności przy niższym zużyciu energii oraz pełnej łączności przez chmurę. Zamrażarka niskotemperaturowa zapewnia bezpieczne i długie przechowywanie próbek w temperaturze -86oC.