W naszej ofercie znajdują się urządzenia, które stanowią kompleksowe wyposażenie profesjonalnego laboratorium biotechnologicznego.

Przygotowanie próbek przed analizą / oznaczeniem

W naszym portfolio znajdują się urządzenia, które zapewnią szeroki wybór możliwości w zakresie przygotowania próbek.

 • Jednym z nich jest Pipeta Microman® E –  Idealna dla cieczy stwarzających zwykle problemy – próbki lepkie, gęste, lotne lub potencjalnie niebezpieczne (m.in. żele, plazmidy, rozpuszczalniki, krew, …)

  Pipeta Microman® E znajduje szerokie zastosowanie w biologii molekularnej, medycynie sądowej, pracami związanymi z PCR, a także w petrochemii, kosmetyce i badaniach żywności.

 • Zastosowanie znajdzie także Gilson Pipetman® L  – jest pipetą manualną, dedykowaną do prac wymagających dużej wydajności.
 • Homogenizator kulkowy Omni Bead Ruptor Elite – jest urządzeniem świetnie nadającym się do mielenia próbek biologicznych miękkich i twardych oraz próbek leków. Może homogenizować do 24 próbek jednocześnie.
 • Homogenizatory mechaniczne firmy OMNI International – to urządzenia przeznaczone do pracy z materiałem w zakresie objętości 0,2 – 100ml. Homogenizator Omni TH jest w stanie zhomogenizować większość próbek w czasie mniejszym niż 30 sekund.
 • Omni Macro ES – jest programowalnym, bardzo wszechstronnym homogenizatorem, przeznaczonym do pracy z różnymi typami próbek, w zakresie od 0,25ml do 30l. Macro posiada potężny silnik o mocy 1800W, dzięki czemu doskonale nadaje się do homogenizacji tkanek jak i rozbijania komórek i wytwarzania emulsji.
 • Koncentratory próżniowe CentriVap

CentriVap  Refrigerated jest koncentratorem próżniowym do szybkiego odparowania rozpuszczalników z próbek o różnej objętości oraz dużej ilości prób również próbek wrażliwych termicznie.
Doskonale sprawdza się w laboratoriach prowadzących badania o profilu biologicznym, genetycznym, proteomicznym, chemicznym oraz farmaceutycznym.

 • Liofilizatory chemiczne Labconco

przeznaczone są do usuwania wody i innych rozpuszczalników w warunkach próżni i obniżonej temperatury.

 • Wytrząsarki laboratoryjne oraz drobny sprzęt firmy Scilogex

W kategorii produktowej dedykowanej przygotowanie próbek proponujemy szerokie spektrum urządzeń, takich jak: wytrząsarki obrotowe, wytrząsarki orbitalne, wytrząsarki liniowe.

 • Suszarki rozpyłowe UNOPEX – sprzęt laboratoryjny do szybkiego i delikatnego suszenia produktów. Suszenie rozpyłowe jest metodą odwadniania surowców przy jednoczesnej atomizacji substancji podawanej do komory suszarniczej.
  Proces prowadzi się w ściśle zadanym reżimie temperaturowym. Produktem końcowym jest odwodniony materiał suchy w kilku możliwych postaciach – pylistych proszków, mikrokapsułek, granulek – w zależności od przygotowanej mieszaniny początkowej i warunków prowadzenia procesu.
  Surowcami poddawanymi suszeniu rozpyłowemu są dyspersje, emulsje, roztwory, pasty, inne płyny nienewtonowskie, które w odpowiednich warunkach mogą tworzyć pożądany produkt.

  W urządzeniach zastosowano innowacyjne, inteligentne i zaawansowane technologie, które z całą pewnością znajdą uznanie wśród naszych Klientów.

  Obecnie w ofercie posiadamy Mini suszarnia rozpyłowa Unopex B 15 – jest to urządzenie do szybkiego i delikatnego suszenia produktów na bazie wody lub rozpuszczalników organicznych.

  Przeznaczone są do usuwania wody i innych rozpuszczalników w warunkach próżni i obniżonej temperatury.

 • Zamrażarki niskotemperaturowe Biological Bank – wysokiej klasy zamrażarki niskotemperaturowe z linii K Line w wersji „Biological Bank” z doskonałą izolacją termiczną i certyfikatem Energy Star. W naszej ofercie znajduje się kompletna linia zamrażarek ULT (KW Apparecchi Scientifici) o maksymalnej wydajności i niezawodności przy niższym zużyciu energii oraz pełnej łączności przez chmurę.