Nowy chromatograf jonowy – Dionex Inuvion

Thermo Fisher Scientific wprowadziło do sprzedaży kompaktowy chromatograf jonowy INUVION, który jest następcą modeli Easion i Aquion.

INUVION to zupełnie nowy rozdział w analizie i badaniach jonów z wykorzystaniem chromatografii jonowej, który jest oparty o trzy filary. Nadrzędnym celem przy projektowaniu nowej platformy było zapewnienie użytkownikom przede wszystkim niezawodności w codziennej pracy. Kolejny kluczowy aspekt to prostota rozpoczęcia pracy i intuicyjne użytkowanie. INUVION to wreszcie niespotykana do tej pory łatwość konfiguracji oraz szerokie możliwości rozbudowy.

INUVION może pracować z rożnymi typami detektorów. Można go wyposażyć w elektrolityczny generator eluentu bazujący na technologii RFIC (chromatografia jonowa wolna od odczynników), która uwalnia operatora od konieczności ręcznego przygotowywania eluentów, kalibracji i stabilizacji chromatografu. Inne nowatorskie rozwiązania, w które został wyposażony INUVION to cyfrowy regulator ciśnienia gazu, monitorowanie ilości eluentu oraz opcja instalacji szeregu zaworów pomocniczych zarówno nisko- jak i wysokociśnieniowych. Wszystkie te opcje powodują, że INUVION zapewnia elastyczność spotykaną dopiero w modułowych chromatografach jonowych innych producentów.